sobota, 14 maja 2011

Zrób to szybko, czyli rzecz o filmach krótkometrażowych (vol1)

Filmy krótkometrażowe nierzadko okazują się być o wiele lepsze niż pełnometrażowe obrazy. Zdarza się, że twórca w ledwie 20 minut potrafi oczarować, rozśmieszyć lub przestraszyć widza. Wbrew pozorom krótki metraż to nie tak łatwa sprawa. Trzeba mieć przecież pomysł, który nie będzie oklepany i nudny. Trzeba zrobić to szybko, bez zbędnych ceregieli. Trzeba znaleźć kogoś, kto zgodzi się wystąpić. A przede wszystkim trzeba wymyślić coś, co przyciągnie uwagę widza na tyle, aby żałował, że film jest taki krótki.
Oto zupełnie subiektywna lista 5 krótkometrażowych filmików, które spełniają to co "trzeba mieć" z nawiązką! Następnym razem więcej krótkich pocisków miażdżących ;)


"Night of the living jews"

Ta krótka, bo zaledwie 21 minutowa historia jest świetną rozrywką. Absurdalne metody walki z "żywymi żydami" jak i sytuacje np:z świnią przy stole na pewno poprawią wam humor. Zabójcze pejsy czy broń w postaci hamburgera to przykłady kreatywności i pomysłowości twórców filmiku. Akcja toczy się bardzo szybko a sami bohaterowie są bardzo różnorodni co jak najbardziej wpływa na plus projektu.Jednak jeśli spodziewacie się napięcia czy grozy bardzo się zawiedziecie. To przede wszystkim komedia a jedynie drobne krwawe sceny i żywe trupy przypominają nam ,że to również horror. Należy spojrzeć na ten obraz z przymrużeniem oka a na pewno spodoba wam się tak samo jak mi. Jest to ciekawa i pomysłowa historia. Szkoda jedynie ,że trwa zaledwie kilkanaście minut. 


"Night of the hell hamsters"


Zabawna i mrożąca krew w żyłach historia o krwiożerczych chomikach, które przybyły wprost z piekła. Te małe zwierzaki potrafią zamienić miłe spotkanie w makabryczną walkę o przetrwanie. Trzymajcie swe klejnoty mocno panowie bowiem mordercze chomiki atakują!

"Black hole"

„Black Hole” to dziejąca się w latach 70. historia grupy nastolatków z Seattle. Szaleje wśród nich dziwna zaraza, która objawia się niezwykłymi, często przerażającymi mutacjami i deformacjami. Plaga dotyka jednak tylko tych, którzy rozpoczęli życie seksualne. Filmik powstał na podstawie kultowego już komiksu Charlesa Burnsa i jest to ponura, kontrowersyjna i smutna opowieść. Ten krótki obraz w pełni oddaje ponury klimat opowieści. Zdecydowanie polecam.  
"Rare Exports Inc"

Czy da się wytresować Świętego Mikołaja? Tak! Zajmuje się tym trójka mężczyzn, którzy każdego roku muszą wyszkolić Mikołajów, aby w odpowiedni sposób roznosili dzieciom prezenty. Szkolenia nie są łatwe i wymagają dużo cierpliwości. Nie raz trzeba użyć siły na nieznośne "przyszłe mikołaje". Filmik jest niezwykle oryginalny i śmieszny. Dla każdego człeka z pokręconym poczuciem humoru pozycja obowiązkowa ;)

"Brutal relax"

Ogromna dawka czarnego humoru i czerwonej posoki. Zombie kontra chcący się jedynie zrelaksować jegomość. Wybuch przemocy, flaków i masa świetnych pomysłów z dawką czarnego jak smoła humoru . To trzeba zobaczyć na własne oczy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz